Wyścig kolarski w Imielinie - 04 września 2011 r.
2011-08-23 10:55

ZABAWA ROWEROWA DLA DZIECI PRZY KRYTERIUM ULICZNYM W IMIELINIE UL. SAPETY
04.09.2011 r., NIEDZIELA, GODZINA 12:00

Prawo do startu mają dzieci z terenu Imielina i okolic  posiadający własny, dowolny rower, zgodę podpisaną przez obojga rodziców lub opiekunów oraz jakikolwiek dokument tożsamości i kask ochronny.

PROGRAM ZAWODÓW:
Godzina 12:00 – 12:20
zapisy w biurze zawodów (gimnazjum) przy ul. Sapety
Godzina 12:30 start młodzieży szkolnej rocznik 2001 i niżej  dystans 300m
Godzina 12:45  kategoria żak i młodzież gimnazjalna rocznik 1999 –  2000 dystans 4000m (2 okrążenia)

NAGRODY:
W  kategorii młodzieży szkolnej i gimnazjalnej z terenu Imielina oraz w kategorii żak

od 1 do 3 miejsca pucharki i dyplomy do 6 miejsca.

REGULAMIN - VII Ogólnopolskiego Kryterium Ulicznego o Puchar Burmistrza Miasta Imielin

W minioną niedzielę, tj. 4. 09. 2011 UKS Gimnazjum Imielin był organizatorem VII Ogólnopolskiego Kryterium Ulicznego o Puchar Burmistrza Miasta Imielin. Imieliński wyścig z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, w tym roku został wpisany do kalendarza PZKol jako wyścig punktowany w Ogólnopolskiej Punktacji PZKol. W wyścigu wystartowało blisko dwustu kolarzy z całej Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Zawodnicy ścigali się na rundach liczących 2000 m – ulicami Sapety, Skalną, Ściegiennego.
Przed startem kategorii licencjonowanych odbyła się zabawa rowerowa dla najmłodszych miłośników jazdy na rowerze- dzieci do lat 10 miały do pokonania dystans 300m, najlepszym w tej kategorii okazał się Buchalik Krzysztof (Orzesze), za nim Mazurek Piotr (Tychy) i reprezentant Imielina Dudniczenko Michał. natomiast zawodnicy w kategorii Żak przejechali jedną rundę wyścigową – wygrała Balińska Klaudia (UKS Koźminianka Koźminek) następna była Indeka Magdalena, a trzecie miejsce zajęła Rafior Natalia- obydwie zawodniczki jeżdżą w barwach Pszczyny.

Prawdziwe nieszczęście spotkało zawodniczki naszego klubu, które uległy poważnemu wypadkowi już na pierwszej rundzie – Weronika Misterek i Ewa Gajerska zostały przwiezione do szpitala. Najlepiej pojechała Weronika Kasperek zajmując trzecie miejsce, tuż za Kusiak Agnieszką (Atom Boxmet Dzierżoniów)  i zwyciężczynią Pietrzak Łucją (BCM Nowatex Ziemia Darłowska). Katarzyna Jabłkowska ukończyła wyścig zajmując 11 miejsce. Juniorki Młodsze ścigały się razem z Młodziczkami gdzie zwyciężyła Przęzak Dorota, druga była Zamaria Paulina (obie z klubu Atom Boxmet Dzierżoniów) a trzecia Balińska Kinga (Huragan Zielona Góra).
Spośród Młodzików naszego klubu najlepiej pojechał Młotkiewicz Patryk, który zajął 6 miejsce, w tj kategorii zwyciężył zawodnik z klubu UKS Koźminianka Koźminek XXkiewicz Dawid, drugi był Obcowski Kacper (WLKS Krakus BBC Czaja), trzeci Dudek Maksymilian (GK Zagłębie Sosnowiec).
Adam Gajerski stanął na najniższym stopniu podium w swojej kategorii –junior młodszy. Wyprzedzili go tylko Działowy Jakub (WLKS Krakus BBC Czaja) oraz Bijak Marcin (GK Zagłębie Sosnowiec). Grzywacz Mateusz ukończył wyścig na 17tej pozycji.

W kategorii Kobiety Open zwyciężyła Natalia Mielinik (Atom boxmet Dzierżoniów), druga była Matusiak Bogumiła (DOZ SZOPKOP Tramwajarz Łódź) i trzecia Klekot Martyna (Tadpol Częstochowa)
Wśród juniorek najlepszą okazała się zawodniczka z Częstochowy – Magdalena Plich, drugie miejsce zajęła Machoś Adrianna a trzecie Parzonka Kinga (Tadpol Częstochowa).
W kategorii Juniora na najwyższym stopniu podium stanął Arkadiusz Owsian z klubu TKK Pacific SMS Toruń, drugi był Gronkiewicz Mateusz (CZKKS Tadpol Częstochowa) a trzeci Dubieniecki Mateusz (LKS Boxmet Dzierżoniów).
Wsród Orlików wygrał Pszczolarski Wojciech (LMGKK Ziemia Brzeska), drugi był Bulik Mieszko ( TC Chrobry Felt Głogów) oraz Michał Kosior (KS Pogoń Mostostal Puławy).