Dziś jest:
2022-09-19    
Imieniny:
Januarego, Konstancji, Leopolda    

 41 Drużyna Harcerska "Sokoły" powstała w 2004r przy Gimnazjum w  Imielinie.

 

Pomysł na stworzenie drużyny zrodził się po "Rajdzie Szydłowieckim" w którym uczestniczyli uczniowie gimnazjum. Założycielem, a także pierwszym drużynowym był pwd. Marcin Kaczor. Kolejni drużynowi to dh Dominik Pioskowik, dh. Agnieszka Skrzydło i dh Krzysztof Marzec.
Do drużyny należą harcerze, harcerze starsi oraz wędrownicy, czyli uczniowie począwszy od szkoły podstawowej, gimnazjum, po studentów- mieszkańcy Imielina i Chełmu Śląskiego. W przyszłości planujemy założyć Gromadę Zuchową.


Drużyna podzielona jest na zastępy. Pierwszy (chronologicznie) zastęp nosi nazwę "Sokoły", kolejne to "Nieprzemakalni", "Iniemamocni", "Psiaki', "Czarno-Biali Agenci", "Trampostrzały", "Polska Armia Harcerska". Obecnie istnieją 3 zastępy.

Działanie drużyny oprócz typowych zadań harcerskich skupia się na pracy charytatywnej (akcje dla hospicjum,ochronki w Mysłowicach, itd) oraz współpracy z UM Imielin (głównie organizowanie zabaw dla dzieci podczas imprez, zabezpieczenie terenu). Drużyna przyjmuje nowych członków poprzez akcje agitacyjne, które przeprowadza na początku roku szkolnego, oczywiście w ciągu roku tez można przyjść.


Funkcyjni Drużyny:


-Drużynowy: dh Krzysztof Marzec
-Przyboczni: dh. Anna Januszewska
dh Tomasz Kopiejka
-Zastępowi: dh Szymon Jankowski
dh Michał Rak
dh Marcin Hermyt
-Skarbnik: dh. Dominika Dubiel
-Sekretarz: dh Tomasz Kopiejka
-Opiekun drużyny: dh. Agnieszka Skrzydło

 

Serdecznie zapraszamy na zbiórki wszystkich chętnych.

 

Strona internetowa: www.czuwaj.cba.pl