Gajerski wygrał „Po Ziemi Kluczborskiej”

„Pierwsze miejsca rodzeństwa Gajerskich”

„Patryk Młotkiewicz na najwyższym podium w Szczekocinach”

adres mail: piotr.szafarczyk@interia.pl

Prezes Szafarczyk Piotr

Vice-prezes Polewka Henryk

Sekretarz Kubica Anna

Uczniowski Klub Sportowy Gimnazjum Imielin swoją działalność rozpoczął w roku 2005 Początkowo zawodnicy których było około 10, uczestniczyli w zawodach na terenie śląska. W drugim roku działalności do klubu należało już 25 zawodników w kategoriach junior mł , młodzik i żak chłopaków i dziewczynek . Trener Piotr Szafarczyk wraz ze starszymi zawodnikami rozpoczął rywalizację na arenie ogólnopolskiej. Pierwszym poważnym startem w karierze kolarzy z Imielina był udział w Ogólnopolskim Kryterium w Dzierżoniowie, gdzie najlepsi byli; Sebastian Szafarczyk- 2 m kat. Młodzik, Mateusz Skrzypulec -2 m kat. Junior Młodszy oraz Monika Prus-3 m w kat. Młodziczka . W trakcie całego sezonu wielokrotnie nasi kolarze stawali na podium na różnorodnych wyścigach jak i na Mistrzostwach Śląska

W roku 2007 sekcja kolarska liczyła 16 zawodników w wieku 12- 17 lat. Największym sukcesem było zdobycie brązowego medalu tytuł I WICEMISTRZ POLSKI na Drużynowych Mistrzostwach Polski w jeździe dwójkami na czas w składzie (Olga Misterek i Katarzyna Kurczyk) oraz 10 miejsce na Górskich Mistrzostwach Polski wywalczone przez Olgę Misterek w kategorii Juniorka Młodsza. W Ogólnopolskiej Klasyfikacji Klubowej zajęliśmy 4 miejsce. Również w klasyfikacji Śląskiego Związku Kolarskiego zajęliśmy wysokie3 m w klasyfikacji klubowej, w klasyfikacji dziewcząt 2m,a1m w klasyfikacji juniorki mł.

Rok 2008 w kategorii juniorka zawodniczka Olga Misterek wywalczyła w Szosowych Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas 1 miejsce tytuł MISTRZYNI POLSKI W drużynowych Mistrzostwach Polski w jeżdzie na czas (w składzie Olga Misterek, Katarzyna Kurczyk, Natalia Mielnik i Magda Radziej ) zdobyliśmy 1 m tytuł MISTRZA POLSKI ,oraz w jeździe dwójkami(Olga Misterek ,Katarzyna Kurczyk)zajęły 2 m. tytuł WICEMISTRZA POLSKI. Na Górskich Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym 4 miejsce zajęła Olga Misterek.

Sukcesy Olgi na arenie krajowej zostały zauważone przez trenera kadry Polski który powołał ją na Mistrzostwa Europy w kat juniorka gdzie zajęła w jeżdzie indywidualnej na czas 29 m, a ze startu wspólnego 32m.Wygrała klasyfikację challange PZKOL w kat. juniorka

Rok 2009 to 3 miejsce w Szosowych Mistrzostwach Polski ze startu wspólnego Olgi Misterek, oraz WICEMISTRZOSTWO POLSKI na Górskich Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym . Po tym sezonie wiele starszych zawodników zakończyło swoją przygodę z kolarstwem gdzie zajeliśmy się zawodnikami młodszymi i nowymi naborami .

W roku 2010 Klub liczył 15 zawodników licencjonowanych .Zawodnicy zdobyli 33 medale Mistrzostw Śląska w kolarstwie szosowym ,przełajowym , mtb oraz torowym Najwybitniejszymi zawodnikami w klubie są; Adam i Ewa Gajerscy , Weronika Kasperek oraz Weronika Misterek ,która na wszystkich rozgrywanych Mistrzostwach Śląska zdobyła złote medale, zajmuje 1 miejsce w Śląskiej klasyfikacji indywidualnej ,oraz 1 miejsce Ogólnopolskim Challange Nadziei Olimpijskich, a pozostałe zawodniczki kat.młodziczka zajmują miejsca w pierwszej 10

Klub poza szkoleniem zawodników zajmuje się organizacja imprez kolarskich, zawodów na szosie (kryterium uliczne) oraz zawody w terenie ( na rowerach górskich