Dziś jest:
2022-09-19    
Imieniny:
Januarego, Konstancji, Leopolda    
Dni Imielina
2013-06-18 21:18

 

 

 

Regulaminy:

 

XX Imielińskiego Crossu Ekologicznego

 

Turnieju otwartego Skata Sportowego o Puchar Burmistrza Miasta Imielin

 

Turnieju Strzeleckiego o Puchar Przewodniczącej Rady Miasta Imielin

 

V Amatorski Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Przewodniczącej Rady Miasta Imielin

 

Zawodów Wędkarskich o Puchar Burmistrza Miasta Imielin '2013

 

Symultany - gry jednoczesnej na wielu szachownicach

 

 

XV DNI IMIELINA – notki o wykonawcach

 

SOBOTA – 6.07

 

Imielińska Orkiestra Dęta – istnieje od lat 20-tych ubiegłego wieku (pierwsza wzmianka pisemna – 1925). Przechodziła różne koleje losu, będąc zespołem spotykającym się i grającym raczej okazjonalnie (święta kościelne, festyny itp.). Pierwszym kapelmistrzem był Klemens Sojka. W orkiestrze grali także jego bracia oraz całe rodzinne klany muzyków – Drobców, Ryszków, Raków, Stadlerów, Koźlików, Stolorzy, Królów.
Radykalna zmiana sposobu działania orkiestry nastąpiła w roku 1990, kiedy zespół został objęty patronatem Związku Górnośląskiego i rozpoczęły się regularne próby w sali Świetlicy Środowiskowej w Imielinie. Kapelmistrz Józef Sojka (syn Klemensa) wznowił też nauczanie gry na instrumentach dętych uzdolnionej muzycznie młodzieży. Po jego śmierci kierownictwo zespołu objął Julian Gołupkiewicz z Jaworzna, a gdy i on zmarł, szefem zespołu został Paweł Król z Hołdunowa, pod którego kierownictwem orkiestra systematycznie podnosiła swój poziom artystyczny. W roku 1995, po odzyskaniu samorządności przez Imielin, orkiestra objęta została patronatem miasta.
Od 2000 roku ma swoją siedzibę w odnowionym i rozbudowanym Domu Kultury „Sokolnia”.  
W lutym 2008 roku, wobec ciężkiej choroby i śmierci dyrygenta Pawła Króla, kierownictwo artystyczne orkiestry objął jego syn Andrzej.
Zespół regularnie występuje podczas wszystkich uroczystości miejskich dając średnio 8 koncertów w ciągu roku. Uczestniczy także w ważniejszych uroczystościach religijnych, nie tylko w Imielinie (dwukrotnie koncertował przy kościele w Mysłowicach-Bończyku) oraz powiatowych i wojewódzkich (np. Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych, Śląskie Gody w  Chorzowie).
W ciągle poszerzanym repertuarze Imielińskiej Orkiestry Dętej znajdują się aranżacje muzyki klasycznej, operetkowej, filmowej, popularnej, marsze, pieśni patriotyczne i kościelne. Obecnie zespół liczy ok. 45 członków.
W 2011 roku staraniem Urzędu Miasta Imielin została nagrana i wydana jego pierwsza płyta CD, będąca cyfrowym zapisem aktualnych dokonań orkiestry.

 

Oberschlesien – heavymetalowy zespół z Piekar Śląskich, który jako pierwszy odważył się iść tropem legendarnej niemieckiej grupy Rammstein, która śpiewa głównie w języku niemieckim, a nie we wszechobecnym angielskim. Ponieważ chłopcy z Oberschlesien są „hanysami” z krwi i kości, postanowili śpiewać w swoim języku, czyli w gwarze śląskiej. Przy czym ich produkcje to nie cukierkowate, biesiadne kawałki, tylko ostra rockowa, „metalowa” muzyka, skierowana raczej do młodszej publiczności.
Urzędnik, elektronik, elektryk, piłkarz, właściciel firmy cateringowej i zawodowy muzyk (tym zajmują się członkowie zespołu na co dzień), stali się w krótkim czasie znaną i rozpoznawalną kapelą, zwłaszcza po furorze, jaką Oberschlesien zrobił w telewizyjnym programie "Must Be The Music".
W zespole grają: Michał Mody Stawiński – wokal, Bronek Bronix Lewandowski – gitara, Tomek Vysnafca Dyrda – gitara, Mateusz Termit Buhl – programowanie i instrumenty klawiszowe, Wojtek Jaś Jasielski – gitara basowa, Marcel Marschal Różanka – perkusja.

 

więcej informacji: www.oberschlesienzespol.com

 

DJ Lexico – Na co dzień mieszkający w Imielinie Dariusz Jochemczyk. Prowadzenie dyskotek rozpoczął w 2006 r. ale przełomowym okresem były dla niego wakacje 2007 r. kiedy został jednym z rezydentów BeachClubu CopaCabana w Imielinie gdzie od najlepszych housowych DJ ze Śląska uczył się wszystkich tajników miksowania i obsługi sprzętu z najwyższej półki. Jego ulubionym stylem muzycznym którym najczęściej nasycone są jego sety to House, Vocal, Disco. W 2008-2009 dwukrotnie zdobywał  tytuł II Vicemistrza Polski DEE JAY'ów w najbardziej prestiżowych tego typu mistrzostwach organizowanych przez największe wytwórnie muzyczne oraz organizacje Dj'skie. W ciągu swojej krótkiej działalności  można było go spotkać w najlepszych śląskich klubach m.in. Pomarańcza, Klimat, Spider Club, Tokarnia, Testosteron, Sofa, Flow, Retro itp. Od 2011 r. jest rezydentem klubów Menago oraz Avocado. W Imielinie DJ Lexico poprowadzi dyskotekę z Jakubem Sikorą – wirtuozem gry na harmonijce ustnej

 

 

NIEDZIELA – 7.07

 

WooMan – zespół utworzony w większości z mieszkańców Imielina. Grupa działa wspólnie od ponad roku, próbując swoich sił na okolicznych przeglądach i innych imprezach muzycznych. Choć obecnie w repertuarze zespołu dominują aranżacje znanych już utworów, czyli tzw. covery,  grupa intensywnie pracuje nad swoim własnym, autorskim materiałem. W skład WooMan wchodzą:   Justyna Piekorz – śpiew, Kamil Ciesielski – instrumenty klawiszowe, Paweł Kocur – gitara basowa i Robert Jurowicz – instrumenty perkusyjne.

 

Vena Valley – zespół powstał w 2003 roku w Częstochowie. Po kilku miesiącach wspólnej pracy zarejestrował w studiu swoją pierwszą płytę demo "Tanellis” Do utworu "Hollow" powstał teledysk, cieszący się sporym zainteresowaniem mediów, a utwór "Too Late For Love„ znalazł się w czołówce "BIS listy", emitowanej w Radio BIS. W 2007 roku zespół nagrał materiał na płytę "Playground", która ukazała się w sklepach na początku marca 2009 i zebrała dobre recenzje w najważniejszych pismach muzycznych w Polsce oraz na portalach internetowych. W tym czasie ustabilizował się też skład zespołu: Justyna Krysiak – wokal, teksty, Sebastian Benduch – gitary, Mateusz Błaszczyk – gitara basowa, Kuba Będkowski – instrumenty klawiszowe, Marcin Górecki – perkusja.  Vena Valley, kojarzona wcześniej z nurtem gotyckim, stała się zespołem grającym klimatyczny, mocny rock. Podczas koncertów wykorzystuje rzutniki multimedialne itp. na których zespół prezentuje specjalnie przygotowane wizualizacje. W 2009 r. grupa podpisała kontrakt płytowy z Insanity Records. Vena Valley ma swoim koncie ma wiele koncertów, w towarzystwie polskich jak i zagranicznych gwiazd takich jak Łzy, Lipali, Kayah, Ira czy szwedzki Sabaton oraz mnóstwo wygranych prestiżowych konkursów. Wokalistka zespołu o charyzmatycznym głosie, niejednokrotnie występowała na Festiwalu w Sopocie z takimi gwiazdami jak Thomas Anders (Modern Talking) czy z Formacją Nieżywych Schabuff. 26 sierpnia 2011 roku zespół wziął udział w przeglądzie piosenki poświęconej pamięci Grzegorza Ciechowskiego, na którym wykonał dwa utwory: „Mamona” oraz „Moja Andżelika”, zdobywając wyróżnienie organizatorów festiwalu.
Rok 2012 był bardzo pracowity dla Veny Valley. Zespół pod swoje managerskie skrzydła przyjęła Sabina Drozd i od tamtej chwili grupa pracuje pełną parą.  W czerwcu 2012 roku wziął udział w konkursie „Nowa twarz wytwórni MY MUSIC” i zakwalifikował się do ścisłej finałowej 10-tki spośród 480 zgłoszeń.

 

więcej informacji: www.venavalley.eu

 

Kabaret „Łowcy.B” – jeden z najpopularniejszych polskich kabaretów. Powstał w 2002 roku Cieszynie z inicjatywy studentów Uniwersytetu Śląskiego. Już w 2003 roku zwyciężył w krakowskim Przeglądzie Kabaretów PaKA (oto niektóre elementy I nagrody: Nagroda za inteligencję ufundowana przez rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Franciszka Ziejke, nagroda za stawianie czoła nietolerancji, nagroda za najlepszy rekwizyt, wieczór w Kabarecie Moulin Rouge w Paryżu dla Maryjusza i in.). W latach 2004 –2006 Łowcy.B dwa razy wygrywali Ogólnopolski Festiwal Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A. Występują w składzie: Bartosz Góra (Góra), Bartosz Gajda (Prymus, Gajda), Sławomir Szczęch (Zlew), Paweł Pindur (Zakleszcz, Pindur), Maciej Szczęch (Maćkowy Potwór) i Mariusz Kałamaga (Basen, Maryjusz lub Mario). Prezentujący absurdalny humor Łowcy.B to na polskiej scenie kabaretowej wyjątkowe zjawisko. Nie można go zamknąć w jakieś ramy, nie jest schematyczny i nie jest kolejnym kabaretem żartującym na naszej sytuacji politycznej. Ich skecze, to pomieszanie absurdu z terapią nerwic, a wszystko w atmosferze radosnej nieprzewidywalności. W swoich działaniach są niezwykle autentyczni, dlatego zjednują sobie każdego widza.

 

więcej informacji: www.lowcyb.pl

 

Teatr Muzyczny Broadway – to jedna z niewielu takich prywatnych instytucji artystycznych w Polsce. Powstał w Szczecinie, a jego założycielką, reżyserem, autorem inscenizacji, choreografii i kostiumów jest Małgorzata Obłój. Zespół od dziesięciu lat odnosi sukcesy na scenach krajowych i zagranicznych, jest jedynym teatrem rozrywki na Pomorzu Zachodnim.
Wszystko, co w musicalu najlepsze – taniec, śpiew, porywającą muzykę, entuzjazm, 200 barwnych kostiumów, pióra, fraki, piękne suknie –zobaczymy w barwnym, prawie dwugodzinnym widowisku w wykonaniu Teatru Broadway na boisku imielińskiej Pogoni. W repertuarze spektaklu znajdą się największe hity musicalowe i przeboje filmowe od lat 20- tych do 80-tych, takie jak fragmenty  musicali Cabaret, Moulin Rouge, Chicago, Jesus Christ Superstar, Hair, West Side Story oraz znane songi filmowe wykonywane niegdyś przez Franka Sinatrę, Lizę Minelli, Jamesa Browna i innych. Nie zabraknie również ponadczasowych współczesnych soulowych utworów takich jak Fever czy Feeling Good oraz wielu innych znanych i lubianych przebojów muzyki rozrywkowej. Zespół około 30 młodych artystów zaprezentuje cały wachlarz umiejętności wokalnych i tanecznych, zawierających także wiele wątków romantycznych i komediowych.
To spektakl, który dzięki zróżnicowanemu repertuarowi zapewni doskonałą zabawę wszystkim widzom.

 

więcej informacji: www.teatrbroadway.com.pl

 

MultiVisual – to najnowsza propozycja artystyczna grupy D3ART, łącząca w sobie pokazy alternatywnej sztuki cyrkowej, z pokazami przy użyciu najnowocześniejszych rekwizytów multimedialnych, laserów itp. Członkowie grupy są finalistami bądź uczestnikami kilku edycji programu Mam Talent (Tomasz Barney Piotrowski, Kamil Dzielny Dziliński, Michał Shao Szalucho). 
Na zakończenie XV, jubileuszowych Dni Imielina MultiVisual zaprezentuje m.in. manipulacje obręczą, manipulacje laserami, Multivisual Lightshow oraz inne punkty programu o zagadkowo brzmiących nazwach: manipulacje buugengami, flow poi z użyciem rekwizytów pochodzących z Nowej Zelandii i in. Wszystko będzie rzecz jasna okraszone odpowiednią, ekscytującą muzyką.

 

więcej informacji: www.multivisual.pl


Zapowiada się zatem barwne, trochę cyrkowo-futurystyczne i ciut tajemnicze widowisko.