Imieniny:
Januarego, Konstancji, Leopolda
Kolejny sukces zawodników UKS Gimnazjum Imielin
2012-05-07 08:06

XXXIX MIĘDZYNARODOWY WYŚCIG KOLARSKI  JUNIORÓW MŁODSZYCH „PO ZIEMI KLUCZBORSKIEJ I OLESKIEJ” O PUCHAR PREZYDENTA RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ zaliczamy do udanych!

3 miejsce Kamila Turka w generalnej; jesteśmy najlepszą Drużyną LZS w kraju !!!

W dniach 29.04 – 1.05. 2012 odbył się jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów w sezonie dla juniorów młodszych, w którym udział brało blisko 200 zawodników z Polski oraz naszych sąsiadów, m.in. Czech, Ukrainy i Finlandii. Wyścig liczył 4 etapy rozgrywanych w ciągu 3 dni, podczas których kolarze przejechali 250 km.

Etap Pierwszy otwierający wyścig liczył 84 km, był pechowy dla naszego faworyta wyścigu Mateusza Grzywacza, który 200m do mety jadąc na czołowej pozycji uległ groźnie wyglądającemu wypadkowi, podczas którego złamał widelec oraz doznał otarć zewnętrznych. Ukończył wyścig na zapasowym rowerze, po czym został przewieziony do szpitala na badania kontrolne, lekarz wyraził zgodę na kontynuowanie wyścigu. Pozostali zawodnicy – Krzysztof Kloc zajął 6 miejsce, a reszta ukończyła wyścig w zasadniczej grupie.

Etap 2 to jazda indywidualna na czas – 9,5 km, doskonale spisał się Kamil Turek zajmując 3 miejsce, Krzysztof Kloc  12miejsce, Mateusz Grzywacz nie tracąc formy osiągnął 15 czas, Pacan Mateusz 24 miejsce, Indeka Kamil 32 pozycja, Młotkiewicz Patryk 57 miejsce, Kawka Bartosz 60 miejsce, oraz Kita Przemysław na 88 miejscu.

Podczas etapu 3 zawodnicy rywalizowali na trasie 75 km, Krzysztof Kloc zajął 2 miejsce, Turek Kamil 18 miejsce, Młotkiewicz Patryk 47 miejsce, Pacan Mateusz 53 miejsce, Grzywacz Mateusz 73 miejsce, Indeka Kamil oraz Kawka Bartosz dojechali do mety kolejno 83 i 84 miejsce, Kita Przemysław 92 miejsce.

Końcowy etap to 79 km rywalizacji, który Kloc Krzystof ukończył na 20 miejscu, Turek Kamil 31 miejsce, Grzywacz Mateusz 38 miejscu,  Młotkiewicz Patryk 59 miejsce, Indeka Kamil i Pacan Mateusz odpowiednio 74 i 75 miejsce, Kawka Bartosz oraz Kita Przemysław kolejno 88 i 89 miejsce.

Klasyfikacja indywidualna wyścigu - Turek Kamil 3 miejsce, Kloc Krzysztof 10 miejsce, Grzywacz Mateusz 25 miejsce, Młotkiewicz Patryk 52 miejsce, Pacan Mateusz 53 miejscu, Indeka Kamil 59 miejsce, Kawka Bartosz 81 miejsce oraz Kita Przemysław 94 miejsce.

Ponadto Turek Kamil zajął 4 miejsce w klasyfikacji Górskiej wyścigu. W klasyfikacji drużynowej zawodnicy zajęli 2 miejsce, a w klasyfikację drużynową LZS wygrali.

Zwycięzca zeszłorocznego wyścigu po Ziemi Kluczborskiej Adam Gajerski wystartował w XXIV edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów o Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza - XXV Memoriał Lecha Cergowskiego.

Na 4. etapach wyścigu liczących łącznie blisko 330 km, najlepsi juniorzy w Europie zbierali punkty w wyścigu, wliczanym do Pucharu Świata. Wystartowało 151 kolarzy. Do mety dojechało 80. Pierwszy etap to czasówka którą sklasyfikowano drużynowo – „Śląsk” zajął 25 miejsce, drugi etap to 105 km, na którym Adam Gajerski zajął 25 miejsce, na 3 etapie Adam był 10, na końcowym, 4 etapie zajął 15 miejsce.  Trener, Piotr Szafarczyk jest bardzo zadowolony z występu Adama.