Januarego, Konstancji, Leopolda
Styczeń w UKS Gimnazjum Twoja Merida Imielin
2012-02-02 22:25

Podsumowanie sezonu 2011 na Śląsku

21 stycznia odbyło się podsumowanie sezonu 2011. Nagradzani byli  najlepsi śląscy zawodnicy – trzy pierwsze miejsca w Klasyfikacji Generalnej 2011, w której punktowane są wyniki ze wszystkich wyścigów sezonu. Weronika Misterek odebrała nagrodę za pierwsze miejsce, Kasperek Weronika za 3 miejsce w kategorii juniorka młodsza. Patryk Młotkiewicz zajął 2 miejsce w kat. młodzik a Adam Gajerski ze swoimi wynikami  zajął 3 miejsce. Warto wspomnieć, że klub zajął 4 miejsce, spośród klubów kolarskich na Śląsku.

Ogólnopolski Wyścig w Kolarstwie Przełajowym – Falmirowice

W dniu 22 stycznia nasi kolarze wzięli udział w Ogólnopolskim Wyścigu w Kolarstwie Przełajowym w ramach Mistrzostwa Województwa Opolskiego 2012 w Falmirowicach. Weronika Misterek okazała się najlepszą zawodniczką w kategorii juniorka młodsza, zajmując 1 miejsce. Podobnie Weronika Kasperek pokonała wszystkie rywalki i stanęła na najwyższym stopniu podium. Wśród juniorów młodszych popisał się Mateusz Grzywacz zajmując 2 miejsce, Młotkiewicz Patryk zajął miejsce zaraz za podium, a zaraz za nim na 5 miejscu dojechał do mety Krzysztof Kloc. Bartosz Kawka zajął 9 miejsce.

W Nielubi obok Głogowa 14 stycznia odbyły się Mistrzostwa Polski LZS w przełaju

Gdzie uczestniczyli nasi zawodnicy i tak w kat. juniorka Weronika Kasperek zajęła 4 miejsce, juniorka mł.  Weronika Misterek 6 miejsce, w kat. juniora mł. Mateusz Grzywacz był 7, Patryk Młotkiewicz 12, Kamil Turek 14, a Krzysztof Kloc 20.

75. Przełajowe Mistrzostwa Polski w Ełku

W dniach 7- 8 stycznia w Ełku odbyły się Przełajowe Mistrzostwa Polski, w których  wzięli udział zawodnicy przygotowujący się na zgrupowaniu w Groniu. W kategorii juniorka młodsza, Weronika Misterek zajęła 7 miejsce, pokonując dystans 20 min. Wśród juniorów młodszych, pokonujących dystans 30 min, najlepiej pojechał Kamil Turek zajmując 17 miejsce, za nim na 28 i 29 pozycji dojechali do mety Patryk Młotkiewicz i Krzysztof Kloc, Pacan Mateusz skończył wyścig na 34 pozycji.